כל מה שרציתם לדעת על המשימות של מנהל/ת אתר E-Commerce

מנהל/ת אתר סחר / איקומרס? כל מה שצריך לדעת על גזרת האחריות המרכזית של התפקיד הנחשק ועל הנקודה המשיקה עם העבודה מול משרד הפרסום – כדי למקסם את פוטנציאל המכר של האתר. 

עדכון מלאים, מוצרים ותכנים שוטף

אחד מהדברים הקריטיים ביותר שעל מנהל/ת איקומרס לבצע, הוא עדכון של המלאים באתר באופן שוטף. מלאי שאיננו מעודכן יביא לבעיות בהזמנות וללקוחות שאינם מרוצים – לקוח שהזמין מוצר וההזמנה התבטלה בשל חוסר במלאי, יתאכזב מחוויית הרכישה באתר שלכם. כמו כן, מלאים שאינם עודכנו שהתחדשו, למשל – יגרמו לכם לפספס מכירות פוטנציאליות, וחבל. 

בנוסף, עליו לנהל את קטלוג המוצרים באתר –  כולל הוספת מוצרים חדשים, עדכוני פרטים, מחיקות ושדרוגי תמונות ותיאורים. כמו כן, במידה וקיים תוכן באתר בנוסף למוצרים, עליו לוודא יצירה ולעדכן תוכן איכותי כדוגמת טורים, בלוגים, חדשות, המלצות ועוד. תחת אחריותו של המנהל נמצאים גם מחירי המוצרים, חשיבה על הנחות וקופונים, מבצעים מיוחדים והשוואת מחירים עם המתחרים.

מוצרים נמכרים – למעלה, בבקשה!

לא סתם אתם רואים מוצרי בסט-סלרס מודגשים בנקודות מכירה, בין אם אינטרנטיות ובין אם פיזיות. מומחה איקומרס יקפיד על העלאה של המוצרים הנמכרים ביותר לפרונט של האתר, כדי שיחשפו אליהם כמה שיותר לקוחות פוטנציאליים, ובכך יגדילו את נתוני המכר – את מספר העסקאות ואת שוויין. כמו כן, ניתן להעלות למעלה בעמוד מוצרים שתרצו ״להפטר״ מהם.

עדכון Cross-sale

המושג קרוס-סייל מתייחס להצלבה בין מוצרים מתאימים, לטובת השלמת הרכישה. הצלבה נכונה המותאמת לקהל היעד ולהעדפותיו תעמיק את גודלן של העסקאות באתר שלכם, בנוסף ליתרונות רבים נוספים – קרוס-סייל נכון ומדויק יחזק את נאמנות הלקוחות לאתר שלכם, שכל-כך נוח לו ומציע לו בדיוק מה שהוא צריך. דוגמאות נהדרות לכך יהיו הצעה של גביעי גלידה ללקוח הרוכש גלידה בקופסה, או זוג מכנסיים תואם לחולצה שהלקוח מזמין. 

עדכון Up-sale

עוד אחת ממשימותיו של מנהל איקומרס, היא לעדכן אפסייל – מוצרים משתלמים ומשלימים לרכישת הלקוחות והצעות אטרקטיביות עבורם, שישפרו את חווית הלקוח באתר לצד שיפור של נתוני המכר באתר באמצעות הגדלת סל הרכישה של הלקוח. 

בעת העברת הלקוח לעמוד הרכישה, יש להציע לו אפשרויות שדרוג מותאמות אישית לרכישתו הנוכחית. בדרך זו הלקוח יכול להוסיף לעגלת הקניות שלו מוצרים נוספים אשר יעניקו לו ערך וימלאו את צרכיו המשתנים.

בהצעת האפסייל אנו מציינים בפני הלקוח את היתרונות עבורו בכל פריט מוצע, במטרה לעורר עניין ולהציע ללקוח את האפשרויות הטובות ביותר עבורו.

פונקציה זו מקנה ללקוחות הזדמנות לשדרג ולשפר את חוויית הקנייה שלהם, לגלות מוצרים חדשים ומרתקים, ומסייעת להם לבצע רכישות משופרות ומתוכננות היטב.

מעבר על נתונים, דוחות מדיה ומכירה

על מנהל האי-קומרס לבצע ניתוח מעמיק של הנתונים הקשורים בפעילות האתר ובשוק הסחר המקוון בכלל.

באמצעות מעקב אחר המדדים המרכזיים של המכירות ושל התנהלות האתר – כולל ההצגה, הקלקות, יחס ההמרה ועוד, עליו לזהות מגמות ולהציע שיפורים פוטנציאליים. דוחות המדיה יספקו למנהל האתר מידע על התפוקה של קמפיינים שונים, וזאת במטרה להשפיע לחיוב על התנהלות הגולשים. 

באמצעות הנתונים הסטטיסטיים מדוחות המכירות, על מנהל האיקומרס לזהות את המוצרים הפופולריים ביותר, את הטרנדים המושכים את תשומת ליבם של הלקוחות, ולהתאים את המלאי ואת הקמפיינים לפי הצורך.

בנוסף לכל אלו, על המנהל להשתמש בנתונים מהדוחות על מנת לפתח אסטרטגיות חדשות, לשפר את חוויית המשתמש ולהבטיח שהפעילות מתנהלת ותמשיך להתנהל בצורה יעילה ומוצלחת.

מה צריך ומה רוצים לקדם? שיקוף למשרד הפרסום

משימה חשובה נוספת של מנהל איקומרס היא לשקף למשרד הפרסום שהוא עובד מולו את העדפות וצרכי הקידום הפעילות המסחרית באתר, ובהצלבה לאסטרטגיה המסחרית.

הוא יכול להציע למשרד הפרסום רעיונות לקמפיינים חדשים ושונים, אשר מטרתם להוביל לגידול בכמות הקונים ובסכום הממוצע לעסקה – הרי שהוא אמור להבין באופן הטוב ביותר את הלקוחות באתר ואת ההתנהגות שלהם. כמו כן, המנהל יכול להמליץ על סגמנטים פוטנציאליים חדשים.

בנוסף, על המנהל להעביר מידע ופרטים רלוונטיים שיכולים להיות חלק מקמפיינים פרסומיים חדשים. המידע שהמנהל יספק יכול לשמש כבסיס ליצירת חווית משתמש טובה יותר ולמיזוג של רעיונות יצירתיים עם ידע ונתונים.

בהתבסס על מידע מדויק ונתונים סטטיסטיים, המנהל יכול להציע למשרד הפרסום כיוונים אפקטיביים לשיווק המוצרים ולשיפור חווית הלקוחות. בכך, הוא יוביל לשיתוף פעולה מוצלח בין המחלקות ולקידום הפעילות המסחרית של האתר.

מנהלי איקומרס? אם אתם מעוניינים בשיווק ממוקד ומדויק לאתרי איקומרס – נשמח לדבר! 

Mcc
Mcc

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים אחרונים

נהנתם לקרוא?

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו ותקבלו עדכון כל פעם שעולה פוסט חדש לבלוג.

ניהול קמפיינים ממומנים שיגדילו את מחזור המכירות והרווחיות של העסק שלך!

דילוג לתוכן