בין אם אתם בעלי עסק, מנהלי שיווק או פרסומאים- אתם מבינים את החשיבות.
אתם מבינים את החשיבות של המילה הכתובה לכאן או לכאן. למילים השפעה רחבה ועמוקה על הלקוחות שלנו. הן יכולות למכור, ליצור אהדה למותג, לשכנע… ובאותה מידה גם לייצר אנטיגוניזם או להרתיע. אז איך עושים את זה נכון? קבלו את הצ׳ק ליסט שלא ידעתם שאתם צריכים👇🏽

צ׳ק ליסט לקופי מכירתי:

✅ משפט פתיחה
איך אומרים? אין שני לרושם ראשוני! למשפט הפתיחה של הפוסט יש חשיבות קריטית, הוא זה שיקבע אם הלקוח/ה שלכם ימשיך לקרוא את הפוסט ואת המידע החיוני שתעבירו בו או שהוא ימשיך לגלול באוטומטיות. יש מגוון טכניקות למשוך את תשומת הלב של הלקוח להלן כמה מהן:

1. שאלה. שאלה תגרום ללקוח שלכם לעצור ולענות… לא באמת לענות אבל לפחות במחשבותיו. נסו לחשוב על שאלה מעניינת שלאו דווקא תדבר באופן ישיר על המוצר או השירות שלכם. 

2. נקודת כאב. זיהיתם את נקודת הכאב של הלקוח שלכם? השתמשו בזה. נקודת הכאב תגרום להם להרגיש שאתם פונים אליהם, שהפוסט יהיה רלוונטי עבורם וממש נכתב עליהם.

3. לא קונבציונלי. מצליחים לעלות על משפט לא קונבציונלי? כזה שמשתמע לכמה כיוונים ויכול לזעזע, למשוך תשומת לב או להפתיע? מעולה! 

✅ תיאור ראשוני

לאחר שניסחתם משפט פתיחה מעניין מספיק והצלחתם לעצור את הגלילה של הלקוח/ה שלכם, זה הזמן לגרום להם להבין על מה תכלס מדובר. תארו בקצרה מה השירות/ המוצר שאתם מציעים ולמה הוא מיוחד ויתאים לקורא/ת הפוסט. 

תיאור ראשוני בצ׳ק ליסט לקופי מכירתי

✅ הורדת החסמים

לאחר שהלקוח/ה שלנו הבינ/ה מה המוצר או השירות המוצע, יעלו כמעט באופן אוטומטי מחשבות שיעכבו אותם בדרך למכירה- כאן אתם נכנסים לתמונה! נסו לייצר רשימה קצרה של 3-5 בולטים שיענו על החסמים הללו. לדוגמא: אם אני מאמנ/ת כושר, חסם שעלול לעלות הוא התחייבות גדולה מידי. מה התשובה לזה? אימון ניסיון במחיר אטרקטיבי, שיחת ייעוץ וכן הלאה. 

✅ הנעה לפעולה
את הפוסט חשוב לסיים בהנעה לפעולה. המטרה? להניע את הלקוח/ה שלנו ליצור קשר, לרכוש את המוצר או לשאול אתכם שאלה- כל פעולה מבורכת. 

הנעה לפעולה כחלק מקופי מכירתי ללקוח

צ׳ק ליסט לקופי מיתוגי:

✅ הכל עניין של טיימינג- אופציה מעניינת ליצור עניין סביב המותג שלך הוא פשוט זיהוי של הטיימינג הנכון, או בשפה המקצועית RTM (real time marketing). קרה משהו מעניין בפוליטיקה? בעולם? יש משפט מחץ חדש מתכנית ריאליטי כלשהי? או שאולי איזה זוג בביצה החליט להפריד כוחות? נצלו את זה כדי לכתוב קופי שיצחיק את הלקוח/ה שלכם וישאיר אתכם אקטואלים ויצירתיים!


✅ ביקורות- לפעמים אתם לא תצטרכו להתאמץ בכלל, אלא פשוט לתת ללקוח לדבר במקומכם. תופתעו לגלות כמה זה יכול להרים למותג שלכם.

✅ תאהבו ותעריכו את האנשים שסביבכם- בין אם מדובר במסעדה, נגריה או חנות בגדים תמיד יהיו סביבכם צוות שהולך אתכם. נסו לכתוב פוסט על מישהו/י מהצוות- כך גם תראו לצוות שלכם הערכה ועל הדרך תצרו אמפתיה מהקורא. 

צוות איכותי בכתיבת קופי מכירתי

✅ תערבו את הקהל שלכם- צרו מעורבות מצד הלקוחות שלכם. שאלו אותם שאלות, העלו סקרים, ותקראו את מה שיש להם לכתוב. בצורה הזו הם מרגישים מעורבים וחלק מקהילה של המותג. 

יש עוד כל כך הרבה דרכים ואינסוף רעיונות נוספים!
צריכים ייעוץ נוסף? לא בטוחים שהבנתם? אנחנו כאן🙂