איך מגלים את מילות המפתח של המתחרים ועוקפים אותם בגוגל?

מילות מפתח מתחרים
במאמר זה, אני הולך להראות לך את אחת השיטות היעילות שלנו - איך לעשות reverse-engineer למתחרים שלנו על מנת למצוא את מילות המפתח עליהן הם מקודמים. בסופו של דבר, אלו שנמצאים בעמוד הראשון של גוגל, כבר עשו את העבודה הקשה של בחירת המילים הרלוונטיות לנישה שלנו, ולכן, מה שלנו נשאר לעשות הוא רק לבחור את המילים שנרצה להתקדם עליהן בהתבסס על המתחרים הכי רלוונטיים שלנו.

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

1. ראשית, עלינו להבין מיהם המתחרים שלנו (בדרך פשוטה מאוד)

ניכנס לגוגל, נכתוב את מילת המפתח שאנחנו רוצים להיות מקודמים בה, ונגלול לשלב האורגני של החיפוש. בדוגמא הנוכחית ניקח "שרשראות לאישה" כדוגמה למותג תכשיטים שרוצה להתקדם עם הביטוי.

מחקר מתחרים לביטויים

2. נבחר את אחד המתחרים שראינו ונעתיק את כתובת האתר

מקש ימני -> בדוגמא שלנו נבחר במתחרה השלישי, cclair. נעתיק את כתובת האתר של התוצאה המתקבלת.

נדביק את הכתובת ב-Semrush, נבצע חיפוש ונקבל את כל הדאטה הרלוונטי לנו – כולל כל מילות המפתח המופיעות בדף או בגוגל. (לשים לב לסמן בדרופדאון ליד ה-URL את האפשרות של Exact URL).

איך לעקוף את המתחרים במילות מפתח

3. נגלול למטה לסקשן של 'מחקר אורגני' ונחפש את מילות המפתח האורגניות המובילות בדף הנוכחי

במקרה הנוכחי, בגלל שהאתר הוא עמוד קטגוריה, אנו נראה יחסית מעט מילים מקודמות אך במקרים בהם ננתח אתר שלם – נקבל בדרך כלל כמות מילים גדולה בהרבה!

מחקר אורגני על מילות מפתח של מתחרים

4. נייצא את כל מילות המפתח

על ידי לחיצה על כפתור Export ונוסיף אותן לתבנית מחקר מילות המפתח שלנו (מצורף לינק – אפשר לצרף תבנית של מחקר מילים כמו שעשינו במאור דיל וזה יהיה סיבה להשארת מייל).

5. לאחר הזנת כל מילות המפתח 

אחרי שנכניס את כל מילות המפתח (לא רק של המתחרה הנ"ל, אלא של עוד מתחרים על מנת להגדיל את הכמות), אנחנו נרצה לסדר אותם לפי תתי-הכותרות כדי שנוכל לקבל החלטות בצורה המושכלת ביותר. מעבר לכך, הסדר והארגון יתרמו לנו גם בהמשך שנרצה להוציא מילות מפתח חדשות לקידום שעדיין לא התחרינו עליהן.

בסופו של דבר, על התהליך הזה אפשר לחזור עם כל לקוח שיש לנו (או אם אתם בעלי אתר שאתם מקדמים – על האתר שלכם עם מספר רב של מתחרים) ותאמינו לי, עד שתסיימו עם המתחרים שלכם תגיעו כבר למאות אם לא אלפי מילות מפתח שאתם יכולים וצריכים להתקדם עליהם. 

האסטרטגיה הזו היא אחת האסטרטגיות החזקות ביותר למציאת מילות מפתח וזהו תהליך קבוע שאנחנו עושים כמעט עם כל לקוח חדש שיש לנו. כשזה נוגע ל-SEO, ככל שיש לנו יותר נתונים ויותר מידע, ככה נוכל לקבל החלטות טובות ונכונות יותר מה שיגרום לנו להתקדם במנועי החיפוש בצורה מהירה יותר ומקצועית אל מול המתחרים!

הרשמו לניוזלטר שלנו

אנחנו נדאג שתשארו פרש

עוד תוכן מעניין

שיווק ב-SMS
בלוג

שיווק באסמסים – איך זה עובד?

שיווק באמצעות sms היא דרך נהדרת להשיג תוצאות יפות ולכבוש יעדי שיווק. אפשר להגיע לתוצאה של 98% צפיות בהודעות השיווקיות, אם עושים זאת נכון, כמובן. אל תטעו – שיווק באמצעות הודעות sms הוא לא קיצור דרך, אבל בהחלט אפשר לקטוף פירות מתוקים! צוות המומחים של המערכת דאג לרכז עבורכם 5 צעדים מנצחים, שיעזרו לכם לעשות את זה נכון, ולהגדיל את רשימת התפוצה ל-sms של העסק שלכם.

אני רוצה לקרוא עוד
סיפורי הצלחה

סיפור הצלחה: הקטנת תקציב לצד החזר השקעה גבוה

איך על-אף צמצום תקציבי הפרסום באופן משמעותי ועל-אף השבתת האתר בשבתות, הצלחנו להגיע ליעד החודשי כבר באמצע החודש ולשמור על החזר השקעה גבוה? מותג האופנה הותיק המשיך לקבל תוצאות יפות ולהפיק רווחים משמעותיים בזכות אוטומציית שיווק נכונה ומדויקת. כל הפרטים בסטאדי-קייס!

אני רוצה לקרוא עוד
סיפור הצלחה הורים
סיפורי הצלחה

סיפור הצלחה קהל הורים

ניצול מומנטום בעזרת חוקים אוטומטיים.

איך אפשר לייצר הגדלה ברווחיות תוך כדי הגדלת תקציבי פרסום?

כאשר רוצים להגיע ל-Roas גבוה ולשמור על הגדלת תקציב, צריך לייצר איזון בין הקמפיינים שעובדים טוב יותר לבין אלה שפחות.

בעזרת חוקים אוטומטיים הצלחנו להגדיל את תקציב השיווק ביותר מ-50% ולהישאר בהחזר השקעה גבוה.

אני רוצה לקרוא עוד

רוצה להביא את העסק שלך לגבהים חדשים?

אנחנו מחכים להכיר אותך!

מדליק, אני אחזור אליך!

אשמח לקבל תשובות לכמה שאלות קטנות שיעזרו לי להתכונן